Co dělat proti pocení nohou

Co dělat a nedělat proti pocení nohou

Ačkoli je to něco, co většina z nás dobře zná, a to zejména v teplých letních měsících, potící se nohy v nás vyvolávají obavy a jsou pro mnohé zdrojem rozpaků. To ale nemusí být Váš případ, pokud naleznete správné účinné produkty a know how ...

Jaké jsou zdravotní důsledky pocení nohou?

Kromě toho, že jsou nepříjemné, zpocené nohy, které se správně neošetřují, mohou znamenat zvýšené riziko vzniku infekcí jako jsou například atletická noha a nehtová plíseň.  Vlhkost může také vést k rozmočení pokožky a puchýřům, které mohou být bolestivé a potřebují čas k hojení. Lidé trpící závažnějšími zdravotními problémy jako je diabetes, potřebují zvláštní péči, protože riziko vzniku infekcí se u nich zvyšuje.

Jak naše obuv ovlivňuje potivost nohou?

Boty, které nosíte, mají obrovský dopad na zdraví Vašich nohou! Obuv vyrobená ze syntetických, těsně přiléhajících materiálů nedovoluje, aby se vlhkost účinně odpařovala, naopak ji zadržuje. Pokud máte potivé nohy, je důležité vyhnout se syntetickým materiálům a zajistit, aby obutí nohou bylo prodyšné a nebylo příliš stahující. Pot, který zůstává na pokožce po delší dobu, vytvoří většinou nepříjemný pach, který se může držet ve vaší obuvi.  V létě jsou ideální otevřené boty, v průběhu roku investujte do kvalitní kožené obuvi – je sice dražší, ale vaše nohy vám poděkují.

Koho nejvíce trápí potivé nohy?

Většina z nás má někdy potící se nohy a trpí jejich nepříjemným zápachem, ale je nejčastěji tím trpí sportovci a fitness nadšenci, lidé procházejí hormonálními změnami (např. těhotenství), trpící stresem a úzkostí, jejichž medikace může tento problém ještě zhoršit.

Malé procento lidí trpí abnormálně zpocenými nohami. Toto je stav známý jako hyperhidróza a je způsoben nadměrně reagujícími potními žlázami. V některých případech může být tento stav poměrně závažný a ovlivňuje každodenní život. Přizpůsobení životního stylu může pomoci zlepšit příznaky, ale pro extrémnější případy doporučujeme se poradit s podiatrem.

Jsou příznaky pocení nohou nakažlivé?

Potivé nohy nejsou nakažlivé, avšak nakažlivé mohou být kožní problémy, jejichž důsledkem mohou být. Nejlepší způsob, jak zabránit pocení nohou a s tím souvisejícím příznakům, je osvojit si dobré hygienické návyky a následovat tyto rady co dělat a nedělat…

  • Umývejte si nohy denně a důkladně je osušte, zejména mezi prsty. Použití vysoušeče vlasů je dobrý způsob, jak zajistit, aby mezi prsty a nehty byly zcela suché. Použijte náš zklidňující pudr Soothing Foot Powder, abyste zklidnili pokožku a redukovali její pocení. Citronová myrta jí dodá povzbuzující a svěží vůni a pomůže zamezit nepříjemnému zápachu.
  • Používejte každý den čisté ponožky a ujistěte se, že jsou vyrobeny z prodyšné látky. Pokud spěcháte do práce a pak jdete sportovat, ujistěte se, že máte v tašce náhradní pár. Mokré ponožky máčejí  kůži nohou a podporují vznik bakterií.
  • Nedovolte, aby nehty přerostly. Udržujte je krátké a čisté a stříhejte je rovně, abyste zabránili vzniku plísňových infekcí. Naše výživné nehtové a cuticulové sérum Nourishing Nail & Cuticle Serum s Tea Tree olejem, které má antibakteriální a protiplísňové účinky je skvělé pro vmasírování do okolí nehtů.
  • Odstraňte tvrdou kůži na chodidlech kvalitními pilníkem, jako je např. Margaret Dabbs London Professional Foot File Tyto oblasti, jakmile zvlhnou, se stávají ideálním domovem pro bakterie. Pilník používejte vždy na suchou kůži!
  • Nenoste boty bez ponožek, protože pot z vašich nohou jde rovnou do materiálu boty.  To boty ničí a současně vysušuje Vaši pokožku. Pokud nechcete, aby byla ponožka v botě vidět, noste nízké ponožky - je to mnohem zdravější.
  • Pokud si všimnete neobvyklého zápachu nohou, potřete si je chirurgickým alkoholem. Příčinou jsou obvykle bakteriální infekce, ale zápach lze neutralizovat s použitím alkoholu.
  • Nepoužívejte obuv vyrobenou ze syntetických materiálů, protože zachycuje pot a vlhkost. Noste nejlépe každý den jiné boty, aby mohly vždy dobře vyschnout.
  • V neposlední řadě investujte do našeho nejprodávanějšího hygienického krému na nohy Foot Hygiene Cream. Multifunkční balzám vyvinutý s účinnými složkami pro potírání příznaků atletické nohy, ulevuje od svědivé, otlačené, suché pokožky, puchýřů a zbarvených nehtů. Obsažený Emu olej vyživuje a podporuje obnovu pokožky a Tea Tree olej má protiplísňové a antibakteriální účinky a chrání před infekcemi.