Tipy proti stárnutí rukou

Nejlepší tipy proti stárnutí rukou

Svět krásy nabízí řadu řešení proti stárnutí obličeje, ale často se jen velmi málo pozornosti věnuje tomu, jak stárnou naše ruce. Můžete se cítit nepříjemně, když vaše ruce vypadají starší než by měly. Rychlá a jednoduchá pravidelná péče může pomoci tento efekt zvrátit.

Proč pokožka na našich rukou stárne?

Existují tři hlavní faktory, které přispívají k rychlejšímu stárnutí rukou:

Poškození sluncem: Často zanedbáváme ochranu našich rukou před sluncem, přestože jsou mu ruce neustále vystavovány. Sluneční záření může způsobit stařecké skvrny, nerovnoměrné pigmenty, vrásnění a ztenčení pokožky – to vše přispívá k jejímu předčasnému stárnutí. Tyto účinky jsou ještě horší pro světlejší kůži.

 

Suchá pokožka: Suchý vzduch, topení, klimatizace a bazény hrají klíčovou roli při vysušování vašich rukou. Velmi časté mytí rukou může zbavovat pokožku potřebných přírodních tuků a ještě více ji vysušovat.

 

Nehty: Opakované vystavení nehtů vodě, chemikáliím, odstraňování laků na nehty, stejně jako dlouhotrvající používání laků na nehty mohou přispět ke křehnutí a měknutí nehtů. Klasické tmavé laky na nehty vypadají skvěle, ale nezapomeňte vždy nejprve aplikovat základní vrstvu – podkladový  lak, aby se zabránilo zbarvení nehtů.

Kromě těchto důvodů může být i řada zdravotních stavů problémů důvodem k rychlejšímu stárnutí rukou a nehtů. Štítná žláza, ledviny a autoimunitní stavy, stejně jako ekzém a diabetes, mohou způsobit, že se vaše kůže bude drsná a šupinatá.

Jak předejít stárnutí rukou?

S trochou péče je možné se těmto problémům snadno vyhnout. Přečtěte si naše nejlepší doporučení pro krásné ruce ...

Hygiena: Vaše ruce jsou špinavé! Věděli jste, že průměrná osoba má na každé ruce asi 332000 geneticky odlišných bakterií, složených z 4700 různých druhů? Umývejte si ruce vlažnou vodou a vyměňte své každodenní mýdlo (levná mýdla vysušují ruce!) za tekuté výživné mýdlo Margaret Dabbs London Nourishing Hand Wash, které existuje i v kabelkovém balení . Pro účinné rychlé antibakteriální řešení používejte antibakteriální gel Margaret Dabbs London Hand Sanitiser, který je k dispozici také v menším balení do kabelky (Hand Cleansing gel) a je tak ideální pro ty, kteří cestují, používají veřejnou dopravu nebo mají malé děti. Na rozdíl od běžných antibakteriálních gelů na ruce, které mohou být nešetrné k pokožce, Hand Sanitiser zanechává ruce hedvábné a hydratované. Oba produkty jsou parfémovány mandarinkou a gerániem a poskytují velmi příjemnou vůni.

 

Hydratace: Pro dosažení hydratace použijte intenzivní hydratační mléko na ruce Margaret Dabbs Hand Lotion. Tento tekutý krém, který je dostupný rovněž v malém balení do kabelky, pomáhá udržovat pevnou a pružnou pokožku díky výtažkům z bílého leknínu a divoké růže. Používejte hydratační mléko současně s oceňovaným sérem proti stárnutí rukou Margaret Dabbs Anti-ageing Hand Serum, které obsahuje sójové isoflavony. Bylo klinicky prokázáno, že toto sérum zvyšuje produkci kolagenu, vyrovnává tón pleti a redukuje vrásky a stařecké skvrny.

 

Hebká pokožka: Exfoliace (peeling) je zásadní pro odstranění odumřelých buněk pokožky a pro podporu obnovy jejich buněk. Použijte dvakrát týdně Margaret Dabbs Exfoliating Hand Scrub - bohatý a krémový peeling, který kombinuje jemný leštící efekt pomocí zrnek pomerančové kůry a jojobových korálků s hydratačními účinky emu oleje.

 

Pevné nehty: Ošetřujte tenké a lámavé nehty výživným sérem na nehty a nehtovou kůžičku Margaret Dabbs Nail & Cuticle Serum, obsahující emu olej a tea tree olej, které posilují, hydratují nehty a zabraňují jejich infekci. Pokud si lakujete nehty, používejte podkladový lak Margaret Dabbs Base Coat, který pomáhá skrýt nedokonalosti a zabarvení nehtů. Navíc jsou všechny naše pečující laky na nehty obohaceny o vitamín E a extrakt z divokých růží.

 

Ochrana proti slunci: Nemusíte být zrovna na dovolené, když potřebujete ochranu před sluncem. Věděli jste, že částečně zatažená obloha často vede k vyšší intenzitě škodlivého UV-B záření? Studie zjistily, že riziko poškození kůže se zvýšilo o 40% při částečně zatažené obloze! Margaret Dabbs London SPF30 Sun Defense je suchý, nelepivý sprej pro ochranu proti slunci, který je snadno použitelný na cestách. Chrání před škodlivými paprsky slunečního záření, obsahuje emu olej a arganový olej, které jsou známé svými účinky proti stárnutí pokožky, výživnými a ochrannými vlastnostmi.

Prevence je určitě lepší než léčení – dodržujte tento postup každý večer a ráno a vaše ruce budou vypadat mladistvěji a budou krásně jemné a hebké. Ujistěte se, že pijete dostatek vody a omezte nebo nejlépe vynechte alkohol, který jak se dokázalo, oslabuje a vysušuje pokožku.

Dopřejte si také alespoň občas profesionální ošetření rukou Margaret Dabbs Spa manikúra v našich partnerských salonech.