Zimní péče o nohy

Zimní tipy na péči o nohy nejen na horách

V zimních měsících dochází ke zhoršení hygienických podmínek nohou, což je způsobeno především tím, že naše nohy jsou uzavřené v ponožkách, punčochách a teplé obuvi, což vede ke zvýšenému  pocení nohou. Často obuv promokne deštěm, blátem a sněhem.  Mokrá pokožka a vlhké podmínky mohou způsobit plísňové a bakteriální infekce kůže i nehtů.

Obuv může také velmi dlouho vysychat a opětovné nošení vlhké obuvi může vést k problémům pokožky i zničení obuvi…

Zde je postup, jak udržet vaše nohy zdravé i v zimních měsících. Představujeme také některé z našich oblíbených produktů Margaret Dabbs London pro péči o nohy, které vám v tom pomohou:

1. Chraňte se před atletickou nohou a ošetřujte její příznaky. Jde o infekce kůže plísněmi, které se vyskytují v teplých a vlhkých prostředích (vlhká obuv, šatny, sprchy,…). V boji proti tomuto problému Vám pomůže hygienický krém na nohy Foot Hygiene Cream.

Tip: Malé množství zahřejte v dlaních a naneste na chodidla i mezi prsty a na nehty. Používejte jej každou noc před spaním - probudíte se s nohama, které budou vypadat a cítit se zcela zdravě!

2. Ujistěte se, že vaše obuv je nepromokavá.

Pokud budete mít mokré nohy z promočené obuvi, důkladně je osušte a mezi prsty a po celém chodidle použijte hedvábný pudr na nohy Soothing Foot Powder.

Tip: Před použitím pudru vysušte fénem prostor mezi prsty na nohou, abyste se ujistili, že chodidla jsou zcela suchá!

3. Mějte po ruce vždy náhradní ponožky, punčocháče a boty, abyste je co nejdříve mohli vyměnit.

Pokud vaše nohy zchladnou, neměli byste je zahřívat před ohněm nebo radiátorem.  Možná jste již slyšeli o chilblainech (svědění,  začervenání kůže, puchýře, dermatitida) – dochází k nim na nohou a rukách při extrémních změnách teploty například tak, že před otevřeným ohněm nebo radiátory zahříváte studené nohy. Rychlé převlečení do čistých, suchých ponožek nebo punčocháčů bude fungovat mnohem lépe.

4. Vlhká pokožka může vést k praskání kůže, proto pravidelně odstraňujte tvrdou kůži na nohou  - používejte pilník na nohy Foot File - zabráníte tak tvorbě trhlin. Náš profesionální pilník na nohy, který je znám jako Rolls-Royce mezi pilníky, je vynikajícím nástrojem k dosažení profesionálních výsledků v pohodlí domova.

Tip: Pilník používejte výhradně na suchou pokožku – budete překvapeni okamžitými perfektními výsledky!

5. Ujistěte se, že ponožky nejsou příliš těsné kolem lýtek nebo kotníků - vaše nohy potřebují správnou cirkulaci krve. Ujistěte, že ponožky neomezují průtok krve do chodidel nebo kotníků. Ponožky nebo punčocháče příliš napnuté přes prsty mohou také vést k zarůstání nehtů na nohou. Proto je vždy odtáhněte a vytvořte tak prstům volnější prostor.

6. Podobně jako u vlhkých ponožek může nošení vlhkých bot způsobit celou řadu problémů. Mokré boty jsou živnou půdou pro bakterie, což znamená, že existuje zvýšené nebezpečí infekce. Nechte své boty přirozeně vyschnout, ale nikoli na kamnech nebo radiátoru.

Věděli jste,že:

 • Většina z nás někdy trpí potivými chodidly nebo zápachem nohou. To je častější u milovníků posiloven a fitness, dále u těch, kteří procházejí hormonální změnou (například během těhotenství ) a také utrpících stresem a úzkostí . Tento problém mohou vyvolat i některé léky.
 • V našich nohách máme 250 000 potních žláz, které dokážou každý den produkovat až 250 ml potu a zanechat boty plné bakterií. Bakterie přítomné v potu se rychle rozmnožují a způsobují vlhkost a zápach.
 • Kromě nepříjemných pocitů mohou zpocené nohy, které nejsou řádně ošetřovány, znamenat zvýšené riziko vzniku infekcí, jako jsou atletická noha a mykotické nehty. Vlhkost může také vést k maceraci a tvorbě puchýřů na kůži, což může být bolestivé a vyléčení trvá dlouho. Osoby se zdravotními problémy, jako je diabetes, tomu musí věnovat zvláštní péči, protože riziko vzniku závažnějších infekcí se zvyšuje.

Pečujte proto hygienicky o své boty a sportovní obuv.  K tomu doporučujeme postřik vložky obuvi naším čistícím a ochranným sprejem Shoe & Insole Cleansing Spray.

Je prokázáno, že tento citrónový voňavý sprej eliminuje zápach, bakterie a plísně a prodlužuje životnost obuvi.

Tip: Postříkejte tímto sprejem vložku v obuvi po každém nošení.

Zima je roční období, ve kterém se většinou cítíte unavenější a někdy byste se nejraději zachumlali a prospali ji až do jara. Ale v případě, kdy musíte vstát a jít, se ujistěte, že máte péči o chodidla pod kontrolou. Nejen, že vám to usnadní přežít chladnější počasí, je to také skvělá příprava na letní měsíce, kdy nám ještě mnohem více záleží na vzhledu našich chodidel.

 

 

8. 8. 2018

Proč Margaret Dabbs založila své produkty na esenciálním Emu oleji?

Emu olej je čistý a přírodní produkt, který je již po tisíce let uznávám australskými domorodci pro své legendární léčivé schopnosti. Má mnoho přírodních vlastností, které pomáhají navodit pocit jemné, hedvábně hladké a mladistvé pokožky. V Austrálii je tento důležitý esenciální olej klasifikován jako farmaceutický produkt a je:

 • bohatý na Omega 3,6 a 9 a je přijímán pokožkou jako přírodní mastná kyselina
 • vysoce účinný přírodní antioxidant bohatý na vitamin E a vitamin A, který pomáhá obnovovat pokožku
 • přírodní produkt s vysokým obsahem kyseliny linolové, která ulevuje od bolestí svalů a kloubů
 • bohatý na kyselinu olejovou, která je osvědčeným regenerátorem kožních buněk a působí proti vráskám
 • přírodně protizánětlivý a antiseptický
 • účinný proti ucpávání pórů, působí jako vynikající zvláčňovadlo
 • rychle vstřebatelný a proniká až do hlubších vrstev pokožky a nezanechává pocit mastnoty
 • hypoalergenní, nezpůsobuje podráždění kůže a nemá vedlejší účinky

Margaret Dabbs vyzkoušela jeho jedinečné účinky a využila jeho úžasné kombinace krásy a zdraví ve svých formulích vlastních skvělých produktů pro báječné ruce a nohy.

 

15. 10. 2016

Připravte své nohy na podzimní maraton

Běhání si skutečně může vybrat svoji daň na Vašich nohách tím, že způsobí drobná nepříjemná poranění (puchýře, otlaky, odřená místa, defekty nehtů). Ať už trénujete na maraton nebo si jdete jen tak zaběhat, vždy stojí za to poskytnout pokožce nohou správnou péči. Vyživená kůže je méně náchylná k povrchovým poraněním, způsobeným pohybovou zátěží. Naše produkty z řady Margaret Dabbs Foot care jsou skvělými pomocníky a ochránci. Každý produkty je obohacen o čistý Emu olej, který vyniká svými léčivými a protizánětlivými vlastnostmi.

Zde je pár tipů, jak dostat nohy do formy - ať už před běháním nebo po něm.

- Ujistěte se, že Vaše nehty nejsou příliš dlouhé a nebudou při pohybu necitlivě narážet na ponožku nebo vnitřní stěnu boty. Toto způsobuje trauma, které může vést až k zánětu a k poškození nehtu - nejčastěji na palci. Na náročnější trasy se vydávejte s již nošenými běžeckými botami.

- Po tréninku: dovolte nohám, aby se uvolnily v Margaret Dabbs London Hydratační koupeli . Ihned tak pečujete o případné otlaky či puchýře. Naše signifikantní ingredience, Emu olej, pomáhá redukovat zápach zpocených nohou a zároveň chrání a vyživuje dehydratovanou pokožku a nehty. Tento skutečně multifunkční produkt je také skvělý pro doplňkovou léčbu drobných poranění a zánětů - jednoduše ho vmasírujte do nohou.

- Zabalte své nohy do luxusního a bohatě výživného Margaret Dabbs London Intenzivního hydratačního lotion na nohy. Tento produkt, který získal již mnoho ocenění, je opět obohacený o čistý Emu olej a je provoněný citrónovou myrtou. Ihned vyživuje pokožku nohy, zjemňuje ztvrdlou kůži a chrání nohy před vznikem dalších mozolů. 

- Margaret Dabbs London Luxusní hygienický krém je prostě must-have produkt pro každého, kdo miluje běh. Pomáhá ulevovat symptomům suché, zranitelné pokožky a je perfektní pro prevenci nohy před nadměrným pocením. I tento produkt je bohatý na Emu olej, takže pokožku ihned do hloubky vyživuje. Dále obsahuje čistý Tea Tree olej, který je vysoce ceněný pro své antimykotické a antibakteriální kvality. Tento kultovní produkt je skvělým každodenním pomocníkem pro péči a ochranu namáhaných nohou. 

 

5. 9. 2016

Nepostradatelní společníci na business cesty

Čeká Vás ještě poslední letní dovolená nebo už pro Vás začíná pracovní kolotoč a chystáte se na pracovní cesty? Nezapomeňte na naše skvělé společníky - produkty v cestovním balení, které se postarají o komfort Vašich nohou a rukou. 

Mini Intenzivní hydratační lotion na ruce

Jemná kůže na rukách při cestování velmi rychle vysychá.  Naopak všichni známe, co s námi dělá  pocit svěžích provoněných rukou. Přidává nám na energii a náladě. Naše intenzivní lotion se postará o okamžité obnovení vlhkosti ve Vaší pokožce. Kůže je svěží, sametová a prozářená. 

Mini Antibakteriální gel na ruce

Naprostá nezbytnost při cestování po světě. Úžasný pečující antibakteriální gel. Po jeho použití máte ruce krásně jemné, vyživené, osvěžené a hydratované.

Výživné sérum na nehtovou kůžičku

Nevysychají jenom Vaše ruce, ale také nehty a nehtové okolí. Citlivé ruce dokonce v okolí nehtů vysychají jako první. Nejen že to působí neesteticky, ale pokožka je také více náchylná k drobným poraněním a následným možným infekcím. Toto sérum v kabelkovém balení vyživuje a posiluje nehtové okolí a díky jednoduché aplikaci je skvělým pomocníkem, ať jste kdekoli.   

Sada péče o ruce

Perfektní na cesty, protože obsahuje zmenšené verze klíčových produktů v péči o ruce. Obsahuje tyto produkty: 50 ml Intenzivní hydratační lotion na ruce, 50 ml Výživné mýdlo na ruce, 30 ml Peeling na ruce, 30 ml Antibakteriální gel na ruce.

Sada péče o nohy

Pořiďte si tuto sadu každodenní péče o nohy v praktickém balení. Vezměte si svůj rituál s sebou na cesty. Obsahuje tyto produkty:  50 ml Intenzivní hydratační lotion na nohy, 50 ml Pečující koupel, 30 ml Pečující olej na nohy, 30 ml Peeling na nohy. 

Exkluzivní manikúra a pedikúra

Tento překrásný set na manikúru a pedikúru v luxusním koženém zlatém pouzdře obsahuje nástroje vybrané prémiové kvality. Pro maximální praktické použití zmenšili u Margaret Dabbs profesionální nástroje do cestovní velikosti. Tento set je skutečnou oslavou kvality a rituálů osobní péče. Může být také skvělým dárkem pro ni i pro něj. Excelentně zpracované ocelové nástroje jsou designovány s důrazem na ostrost, preciznost a jednoduchost použití. Set byl doplněn o bestsellery v praktickém cestovním balení - leštičku na nehty, krystalový skleněný pilník a profesionální pilník na nohy.

 

 

18.8.2016

Jak dostat Vaše nohy do formy po náročném létě

Letní obuv se na první pohled může zdát pohodlná a pro nohy osvobozující, ale opak je často pravdou. Naše nohy v letních sandálcích mají často daleko ke kráse a pěstěnosti. Letní obuv vystavuje nohy zátěži a ty potřebují zvýšenou péči a pozornost - zejména v problematických oblastech dehydratovaných či popraskaných pat. 

"Jsme automaticky zvyklí hydratovat a chránit pokožku našeho obličeje. Na naše nohy často zapomínáme a vzpomeneme si až ve chvíli, kdy je problém a když se nám připomenou popraskanými patami nebo vysokou dehydratací. Pak teprve hledáme rychlé řešení. Měli bychom si také být vědomi toho, že i nohy v sobě odráží náš věk a životosprávu, tak jako náš obličej. Kůže se časem tenčí, ubývají spodní tukové vrstvy a potní žlázy ztrácí na efektivitě - je prostě více důvodů, proč se starat o výživu našich nohou" vysvětluje Margaret.

Abyste dali v létě a v brzkém podzimu své nohy dohromady, doporučuje Margaret Intenzivní pečující olej na nohy. Unikátní suchý olej, který ihned pečuje a transformuje dehydratovanou a popraskanou pokožku a nehty. Poskytuje dlouhotrvající výživu a zvláčnění. Výsledky jsou ihned viditelné. Díky jednoduché sprejové aplikaci je použití velmi jednoduché a praktické. Klíčovou ingrediencí je Emu olej. Vůně citrónové myrty podporuje relaxaci a uvolnění. Olej může být aplikován denně. Může být jemně vmasírován do pokožky pro okamžitý komfort. 

Intenzivní pečující olej na nohy, 100 ml, 850 Kč