www.jenprozeny.cz

18.července 2018         autor: Soňa

Margaret Dabbs: O nohy pečujte stejně jako o obličej

Kam chodí anglické celebrity na pedikúru? K proslulé londýnské podiatričce Margaret Dabbs, která ví o krásných nohou vše, proto jsme ji osobně vyzpovídali:

 

S Margaret jsem se osobně setkala v Praze, když tu byla představovat svoji novou řadu péče o nohy. Nejenom, že má v Londýně svůj luxusní salon, ale má i svoji řadu péče o nohy, která nese její jméno. Výrobky získaly řadu ocenění a sama můžu potvrdit, že fungují, protože jako běžkyně mám nohy dost zničené.

S jakými problémy za vámi chodí nejvíce vašich klientů ?

Většina neví, jak se o nohy starat, jaké produkty používat, co si koupit. Největším problémem bývají ztvrdlé a popraskané paty. Lidé nevědí, že se tomu můžou vyhnout. Důležité je zjistit, proč tomu tak je a pak tomu pomocí správných přípravků předcházet.

Co tedy dělat se ztvrdlou kůží na chodidlech?

Doporučuji používat stejné pomůcky, jako používám v práci a které jsem vyvinula. Nejlepší je „foot file“ – tedy profesionální kovový pilník na odstranění ztvrdlé kůže. Je důležité ho používat alespoň 1x týdně a vždy na suchou kůži. Protože když si nohy namočíte, nevíte, jestli je kůže vysušená, či nikoliv. Za druhé, pokud je kůže popraskaná a namočíte ji, může ještě více prasknout a je to bolestivé. A za třetí, někomu, komu se potí nohy a namočí je, tak pilník jen po kůži klouže a dobře ztvrdlou kůži neodstraní. Takže pilník používejte nasucho a pak si jen chodila opláchněte. Je to hygienické a jednou když už si pilník jednou koupíte, máte ho navždy. V balení najdete také náhradní brusné nalepovací vložky pro další použití, takže když je potřeba, tak je jednoduše přelepíte a pilník zase funguje tak, jak má. Je však důležité, abyste kůži obrousili jemně a rovnoměrně. Uvidíte, že už po třech dnech nebude kůže šupinatá, ale je jemná.

Jakou péči o nohy radíte svým klientkám?

Nejdůležitější je starat se o ně každý den. Je zajímavé, že lidé si neuvědomují, že jejich nohy procházejí procesem stárnutí stejně, jako obličej. Na nohách také ztrácíte podkožní tuk a kůže se ztenčuje. Mí pacienti říkají, že jejich nohy takto nikdy nevypadaly. Je to proces stárnutí a u každého může probíhat jinak. Je důležité se starat o nohy stejně, jako o obličej. Kůži brousit a poté hydratovat. Pokud ji nebudete pravidelně hydratovat, pak bude velmi suchá. Je to stejné jako s pletí. Na nohách stojíme celý den, a proto se ukáže mnohem rychleji, jak se o ně staráme. Exfoliovat nohy bychom měli 1-2x týdně a hydratovat každý den. A večer? Záleží na tom, jaký produkt používáte a jaké máte problémy s chodidly. Určitě byste měli používat péči na nohy každý den. Já třeba používám Hygiene cream na noc a Hydratační lotion ráno.

Co dělají ženy v péči o nohy za největší chyby?

Namáčejí si nohy do vody před tím, než je ošetří. A také to, že používají přípravky na tělo místo na nohy. A pak stojí na ručníku a čekají, až se krém vsákne. Kůže na nohou je 12x silnější než na zbytku těla, proto potřebuje jinou péči. Klasické tělové mléko se nevstřebá do tak silné kůže. Takže tři nejdůležitější věci jsou:  napřed nohy ošetřit a pak namáčet a nepoužívat tělové produkty, ale produkty určené na nohy.